Arkitektfirmaet Arne Birk

Mølmarksvej 173 | 5700 Svendborg | Tlf. 6221 6171 | post@arnebirk.dk
Domicil, arkitektfirma Arne Birk

Medarbejdere

Anne Mette Bursø
Sekretær
Regnskabsansvarlig

amb@arnebirk.dk
+45 6221 6171

Birgit Riisager
Teknisk Assistent

birgit@arnebirk.dk
+45 5210 8309

Claus Bech Nielsen
Bygningskonstruktør
Køberrådgiver
Beskikket bygningssagkyndig
Energikonsulent

claus@arnebirk.dk
+45 2338 9104

Hans Toksvig Larsen
Konsulent
Arkitekt m.a.a.

hans@arnebirk.dk
+45 2811 5917

Lasse Andersen
Bygningskonstruktør

laa@arnebirk.dk
+45 4414 1625

Trine Bjørnild
Sekretær
Planlægningsansvarlig

trine@arnebirk.dk
+45 6221 6171

Morten Wadstrøm
Energikonsulent
Kvalitets- samt IT-Ansvarlig

morten@arnebirk.dk
+45 5186 9277

Steffen Bruun Andresen
Tegnstueleder
Bygningskonstruktør  
CFPA-Brandteknisk Diplomuddannelse 
Certificeret brandrådgiver BK2 

steffen@arnebirk.dk
+45 5186 9377

Henning Møller Boisen
Bygningskonstruktør
Køberrådgiver
Beskikket bygningssagkyndig
Energikonsulent

hmb@arnebirk.dk
+45 5210 5134

Sandy Fabricius
Projektleder
Bygningskonstruktør

sfa@arnebirk.dk
+45 4414 1630

Søren Thomsen
Indehaver
Bygningskonstruktør
Beskikket bygningssagkyndig
Syns- og skønsmand samt fagdommer for Voldgiftsnævnet
Certificeret rådgiver i bæredygtigt byggeri

soren@arnebirk.dk
+45 4018 7717

Jesper Rømer Sørensen
Projektleder
Bygningskonstruktør

jrs@arnebirk.dk
4888 5700

Naja Schmidt
Bygningskonstruktør

nsc@arnebirk.dk
62216171

Projektleder
Bygningskonstruktør

jaj@arnebirk.dk
tlf.: 4414 5714

Bestyrelse

Lars Chr. Prytz
Bestyrelsesformand
Økologisk landmand
Diplom i ledelse og økonomi

Jens Pedersen
Tidl. Økonomidirektør for Oure Skolerne

Steen Søndergård
Indehaver VR Gruppen
Forsikringsmægler

Hans Toksvig Larsen
Indehaver Toksvig rådgivning
Arkitekt